bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 września 2021
  • wyświetleń: 1736

„Zielone przystanki” pojawią się na ulicy Cieszyńskiej

Tzw. zielone przystanki maja pojawić się na ulicy Cieszyńskiej w Wapienicy. To odpowiedź miasta na potrzeby mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej.

Zielony przystanek
„Zielone przystanki” pojawią się na ulicy Cieszyńskiej


Upalne dni nie sprzyjają pasażerom, którzy czekają na autobus na przystankach w Wapienicy. W ich imieniu radny Piotr Kochowski zwrócił się z prośbą do władz miasta o nasadzenie drzew przy nowo powstałych przystankach autobusowych przy ulicy Cieszyńskiej.

- Przystanki te są zlokalizowane na otwartej przestrzeni a oczekujące na autobus osoby w upalne dni nie mają gdzie schować się przed upałem. Nasadzenie drzew mogłoby rozwiązać ten kłopot - stwierdził.

W odpowiedzi bielscy urzędnicy poinformowali, że we wspomnianym terenie odbyła się wizja lokalna.

- Wspomniane lokalizacje zostały zweryfikowane i zostaną wzięte pod uwagę podczas typowania kolejnych miejsc przeznaczonych do realizacji nasadzeń w ramach projektu "zielonych przystanków" z uwzględnieniem uzbrojenia terenu - poinformował Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

O zielonych przystankach pisaliśmy także w tym artykule.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.