bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 września 2021
  • 22 września 2021
  • wyświetleń: 7320

22 września wsiądziemy do autobusu MZK legalnie bez biletu

Za nami:

Po raz dziesiąty Bielsko-Biała włącza się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22 września) i zachęca mieszkańców, by przesiedli się na rowery i do autobusów miejskich. Kierowca, który 22 września zostawi samochód w domu, pojedzie autobusem MZK za darmo.

mzk


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT) jest kampanią zainicjowaną przez Komisję Europejską i odbywającą się corocznie w dniach od 16 do 22 września. Celem kampanii ETZT jest zachęcenie mieszkańców obszarów miejskich do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń poprzez wybrania alternatywnych, bardziej ekologicznych środków podróżowania, w szczególności jazdy rowerem i korzystania z publicznego transportu zbiorowego.

22 września w Bielsku-Białej obchodzony będzie Europejski Dzień bez Samochodu - zarządzeniem prezydenta miasta przejazdy autobusami komunikacji miejskiej tego dnia będą bezpłatne; do korzystania z bezpłatnych przejazdów uprawnione będą osoby posiadające w trakcie przejazdu dowód rejestracyjny samochodu osobowego, którego są właścicielem lub współwłaścicielem.

Ponadto uruchomiona zostanie (już trzecia) aplikacja mobilna do zakupu biletów komunikacji miejskiej oraz strefy płatnego parkowania - mPay.

W tym dniu nastąpi również uroczyste przekazanie zasobów Bielskiego Towarzystwa Tramwajowego (BTT) do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej w celu stworzenia wystawy stałej oraz archiwum ponad 125-letniej historii komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej.

Podczas "Dnia bez samochodu" kierowcy będą mogli również bezpłatnie podróżować autobusami Komunikacji Beskidzkiej (dawnego PKS Bielsko - Biała) oraz czechowickiego PKM.

Loading...

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.