bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

  • 10 stycznia 2021
  • 7 marca 2021
  • wyświetleń: 15072

28-latka choruje na endometriozę. Trwa zbiórka na jej leczenie

Pani Agnieszka to 28-letnia bielszczanka, która od kilku lat choruję na endometriozę głęboko naciekającą. W październiku 2020 roku, po pierwszej operacji laparoskopowej, choroba została poprawnie zdiagnozowana. Niestety, narodowy fundusz NFZ nie refunduje leczenia tej choroby w stu procentach, dlatego też na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na leczenie mieszkanki Bielska-Białej.

28-latka choruje na endometriozę. Trwa zbiórka na jej leczenie
28-latka choruje na endometriozę. Trwa zbiórka na jej leczenie · fot. siepomaga.pl


Endometrioza jest to choroba, która atakuje kobiece narządy rozrodcze i wszystko, co jest w ich sąsiedztwie, a także jest przyczyną niepłodności kobiet. - Mój mąż fajnie to mamie wytłumaczył, to tak jakbyście mieli w brzuchu pająka, który tworzy sieć na każdym z organów i spaja je wszystkie ze sobą. Z zewnątrz tej choroby nie widać, ale jak co miesiąc u kobiety, ból jest nie do zniesienia - mówi pani Agnieszka.

- Leczenie - środki farmaceutyczne przy czwartym stopniu endometriozy nie są w stanie już mi pomóc. Rok 2020 spędziłam na poszukiwaniu w całej Polsce lekarza/kliniki, która jest w stanie mnie wyleczyć i dać nadzieją na lepsze jutro. Po przejechaniu wielu kilometrów i odwiedzeniu wielu lekarzy w końcu trafiłam na tego jedynego, specjalistę z Medicus Clinik we Wrocławiu - dodaje bielszczanka.

- W klinice już po pierwszych trzydziestu sekundach badania doktor rozpoznał olbrzymiego guza, który jest połączony z macicą, pochwą i jelitem grubym. Dodatkowo moje jajniki są obustronnie zmienione przez ogniska endometrialne. Po konsultacji lekarz uświadomił mi, jak bardzo ciężka jest ta operacja i jakie niesie ze sobą ryzyko, jest to Mount Everest chirurgii - podkreśla 28-latka.

- Do operacji potrzebny jest zespół multidyscyplinarny z chirurgiem. Zostałam poinformowana o ryzyku komplikacji śródzabiegowych z wyłonieniem stomii czasowej włącznie. Operację można wykonać tylko w prywatnej klinice, koszt tej operacji wynosi 80 tysięcy złotych! Dlatego zwracam się do ludzi dobrej woli, pomóżcie mi zebrać tę kwotę, pozbyć się tej okrutnej choroby i w przyszłości zostać mamą... - podsumowuje pani Agnieszka.

Zbiórka na leczenie pani Agnieszki dostępna jest tutaj.

mp / bielsko.info, źródło: www.siepomaga.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.