bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Co, gdzie, kiedy?

  • 12 maja 2021
  • wczoraj, 15:50
  • wyświetleń: 3640

Bielsko gra Hendrixa i bije Gitarowy Rekord Świata z Wrocławiem

Od 2003 roku na wrocławskim rynku gitarzyści zbierają się, by zagrać w jednym czasie najbardziej znany kawałek Jimiego Hendrixa i pobić Gitarowy Rekord Guinessa. To, co od tylu lat dzieje się we w stolicy Dolnego Śląska, w czasie pandemii nabrało nowego wymiaru. W tym roku wydarzenie odbywa się stacjonarnie i on-line pod hasłem Gitarowy Rekord Świata. Dom Kultury w bielskiej Kamienicy chce przyłączyć się do gry! Bielscy gitarzyści zagrają na parkingu domu kultury - letniej scenie.

Gitarowy Rekord Guinnessa
Gitarowy Rekord Guinnessa od 2003 roku odbywał się na Wrocławskim Rynku · fot. Gitarowy Rekord Guinnessa / Facebook


Jeśli potrafisz grać na gitarze, możesz pojawić się 19 czerwca w bielskiej Kamienicy. Nie musisz być wirtuozem - wystarczy, że znasz akordy C G D A E. Impreza odbędzie się na parkingu - scenie letniej domu kultury. Będzie to okazja, żeby wspólnie pograć, a co za tym idzie, pokazać w ten czerwcowy dzień moc gitary, kultywując pamięć o rockowym gigancie - Jimim Hendrixie i jego nieśmiertelnym utworze Hey Joe.

W gronie śmiałków znalazł się Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej - Przemysław Smyczek, który jest również gitarzystą. W poniższym filmie osobiście zaprasza na wydarzenie i prezentuje, jak zagrać utwór Hey Joe na gitarze Fender Stratocaster - w kolorze olimpic white - ulubionej barwie gitary Hendrixa:

Loading...
Początek wydarzenia w Kamienicy 19 czerwca (sobota) o godzinie 14.00. Od 13.30 uczestnicy będą wpuszczani na teren Domu Kultury (parking za budynkiem). Wpuszczane będą tylko osoby, które wcześniej przesłały zgłoszenie udziału.

W karcie zgłoszenia należy podać rodzaj gitary na jakiej będziemy grać. Jest to ważne przede
wszystkim w przypadku gitarzystów elektrycznych =- chodzi o kwestię zasilania wzmacniaczy, które należy zabrać ze sobą.

Uczestnicy niepełnoletni są mile widziani pod warunkiem, że towarzyszył im będzie grający, biorący udział w biciu rekordu opiekun lub cała rodzina, jeżeli wszyscy grają na gitarze i będą brali bezpośredni udział w biciu rekordu. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego w pierwszej kolejności będą wpuszczane osoby grające.

Zgłoszenia można nadsyłać do 14 czerwca - im wcześniej tym lepiej, ponieważ o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń (ilość miejsc ograniczona). W związku z obostrzeniami epidemicznymi w wydarzeniu na ten moment może wziąć udział 150 osób.

Koniecznie zapoznajcie się z regulaminem dostępnym na stronie DK:
www.mdk.bielsko.pl/dkkamienica/wydarzenie/gitarowy-rekodr-guinnessa

kamienica, gitarowy rekord świata


gitarowy rekord świata


O wydarzeniuW związku z obostrzeniami rządowymi wynikającymi z pandemii tegoroczna edycja Gitarowego Rekordu Świata odbędzie się wyjątkowo 19 czerwca na terenie Pergoli w kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu. Największa gitarowa orkiestra zagra także online. Wśród potwierdzonych artystów są m.in. Jan Borysewicz, Patrycja i Grzegorz Markowscy oraz Grzegorz Skawiński. W przyszłym roku impreza ma powrócić na wrocławski Rynek.

Pierwsza edycja legendarnego już święta gitary odbyła się w 2003 roku. Leszek Cichoński zainicjował wówczas Wielką Gitarową Orkiestrę, która na wrocławskim Rynku wykonała słynny przebój Jimiego Hendrixa pt. „Hey Joe”. Zagrało wtedy 588 gitarzystów, co pozwoliło ustanowić nowy rekord Guinnessa. Kilkanaście lat później we Wrocławiu zarejestrowało się już 7423 fanów gitary.

W 2020 roku, w związku z pandemią koronawirusa, 18. edycja imprezy odbyła się w całości w wersji online. 1 maja „Hey Joe” zagrało razem - w domach, w ogrodach, na balkonach - aż 7998 gitarzystów i gitarzystek z całego świata, a transmisję z koncertu oglądało łącznie ponad 110 tysięcy widzów, od Polski, przez Londyn i Hiszpanię, po USA.

Bieżące informacje o Rekordzie: www.heyjoe.pl, www.facebook.com/GitarowyRekord, www.facebook.com/LeszekCichonskiGuitarWorkshop

ar / bielsko.info, źródło: Miejski Dom Kultury

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.